Holdledere, lokaler

Holdledere og lokalefordeling.

Dansegange ses i kalender

opdateret 11.september 2019


 Husk! Meld afbud på SMS til din holdleder, hvis du ikke kan deltage på dit hold.

Vi står på hovedet for at finde en stand-in for dig.


OBS! (Ingen afbud på Facebook)

Alle hold 2019:

Send SMS til ansvarlig holdleder:



Søndagshold - salsa, bachata: 

Hedegårdenes skole

Bachata par

(Billedkunst)

Søndag kl. 12.00 - 13.30

Merete

21 39 01 66  senest kl. 10.00

Bachata Begynder

(Hallen)

Søndag kl. 15.45

Peter

29 27 53 06 senest kl. 10.00

Bachata Let øvet

(Hallen)

Søndag kl. 13.45

Merete

21 39 01 66 senest kl. 10.00

Salsa Hold S1 Begynder

SFO

Søndag kl. 15.30

Iben

29 66 33 07 senest kl. 10.00

Salsa Hold S11- Let øvet

(Billedkunst)

Søndag kl. 15.30

senest kl. 10.00

Salsa Hold S2 - Let øvet

(SFO)

Søndag kl. 14.00

Birgitte

29 68 76 65 senest kl. 10:00

Salsa Hold S3 - Let øvet+

(SFO)

Søndag kl. 12.00

Birgitte

29 68 76 65 senest kl. 10:00

Salsa Hold S4 - let øvet ++

(SFO) søndag 10.15

Anna-Dorthe

40 26 62 63 senest kl. 10:00



Søndagshold - standard/latin

Østervangsskolen

Standard/Latin - Hold 1

Begynder kl. 10.15 - 11.45

Britt Vittrup

22 30 12 06 senest kl. 10.00

Standard/Latin - Hold 2

Let øvet Søndag Kl. 12.00 - 13.30

Britt Vittrup

22 30 12 06 senest kl. 10.00

Standard/Latin - Hold 3

Øvet+ Søndag Kl. 13.45 - 15.15

Finn Larsen

40 35 32 19 senest kl. 10.00

Standard/latin - Hold 4

Rutineret Søndag 15.30 - 17.00

Lisbeth Frørup

26 53 62 90 senest kl. 10.00

Standard/Latin - Hold 5

Øvet Søndag kl. 17.15 - 18.45

Lene skovbjerg

23 64 80 90 senest kl. 10.00 



Tirsdagshold - Salsa, bachata, musikforståelse:

Hedegårdenes skole

Salsa Hold T1 - Helt begynder

(Billedkunst)

Tirsdag kl. 20.30

Sabrina 

28 25 66 08 senest kl. 16:00

Salsa Hold T2 - Let øvet

(billedkunst)

Tirsdag kl. 18.30

John

24 44 45 52 senest kl. 16.00

Salsa Hold T3 - Let øvet +

(Tumlesalen)

Tirsdag kl. 20.30

Hanne

31 65 56 11 senest kl. 16.00

Salsa Hold T4 - Let øvet ++

(Tumlesalen)

Tirsdag kl. 18.30

Anne-mette

21 44 00 47 senest kl. 16.00

Salsa Hold T5 - Letøvet +++

(SFO)

Tirsdag kl. 20.30

John

24 44 45 52 senest kl. 16.00

Salsa Hold T6 - Øvet

(SFO)

 Tirsdag kl. 18.30

Merete

21 39 01 66 senest kl. 16:00

Rytmik og musikforståelse

(Kantinen)

Tirsdag kl. 18.30


Bachata øvet

(Kantinen)

Tirsdag 20.30 - 22.00

Chanett

28 72 77 80 senest kl. 16.00



Torsdagshold - Son:

Hedegårdenes skole

Son øvet

(Tumlesalen)

Torsdag kl. 18.30

Karin

25 85 46 32 senest kl. 16.00

Son letøvet

(Tumlesalen)

Torsdag kl. 20.15

Jette

20 48 19 03 senest kl. 16.00

POP-UP Kizomba

(Kantinen)

18.30

Helle

51 89 49 63 senest kl. 16.00

POP-UP Kizomba

(kantinen)

20.30

Helle

51 89 49 63 senest kl. 16.00

Salsa Latina c/o Iben Blum         Tlf.: 29663307 

CVR 31544696