Holdansvarlig & Lokaler

Her danser Salsa Latina

Vi har fast undervisning og arrangementer på følgende steder

Hedegårdenes Skole
Københavnsvej 34,
4000 Roskilde

Østervangsskolen
Astersvej 15,
4000 Roskilde

 

  • T1/T2 Salsa begynder 1+2

    Hedegårdenes skole

    Tid

    T2: 18.30-19.50

    T1: 20.20-21.40

    Underviser: Tanja Sauer Torrendrup

    Lokale: Billedkunst

    Holdansvarlig: Iben Blum, tlf 29663307

  • T3/T4 Salsa letøvet 1+2

    Hedegårdenes skole

    Tid

    T4: 18.30-19.50

    T3: 20.20-21.40
    Underviser: Niels Tengberg
    Lokale: SFO
    Holdansvarlig: Birgitte Hoffman, tlf 29687665

  • Son begynder/letøvet/letøvet+

    Hedegårdenes skole

    Tid

    Letøvet+: 18.30-19.50

    Begynder/Letøvet: 20.20-21.40

    Underviser: Yuleisy C. Rojas

    Lokale:  Kantinen

    Holdansvarlig: Lilian Petersen, tlf 24463078 og Per Ingemann, tlf 21204623

1 af 3
  • Kizomba begynder/letøvet/letøvet+

    Østervangsskolen

    Tid

    Letøvet+: 17.30-18.50

    Begynder/Letøvet: 19,05-20.25

    Underviser: Tobias Trier

    Lokale:  Festsalen

    Holdansvarlig: Peter Heesch, tlf 29275306

1 af 1
  • T5/T6 Salsa øvet/meget øvet

    Hedegårdenes skole

    Tid

    T5: 17.30 – 18.50

    T6: 20.40 - 22.00

    Underviser: Luis Fernando Elias Riofrio

    Lokale: SFO

    Holdansvarlig: Birgitte Hoffmann, tlf 29687665

  • Bachata letøvet/øvet

    Hedegårdenes skole

    Tid: 19.05 - 20.25

    Underviser: Luis Fernando Elias Riofrio

    Lokale: SFO

    Holdansvarlig: Birgitte Hoffmann, tlf 29687665

  • Rueda Salsa letøvet/ letøvet+/øvet

    Hedegårdenes skole

    Tid

    Letøvet+/øvet: kl. 17.30 - 18.50

    Letøvet: kl. 19.05 - 20.25

    Underviser: Nicky Bondesen

    Lokale: Billedkunst

    Holdansvarlig: Merete Jelstad, tlf 21390166

  • Dansemus, piger og drenge 4 til 7 år

    Østervangsskolen

    Tid: 10.15 - 11.00

    Underviser: Mila Lykke Nielsen

    Lokale: Festsalen

    Holdansvarlig: Britt Vittrup, tlf 22301206

  • Danseløver, piger og drenge 7 til 10 år

    Østervangsskolen

    Tid: 11.10 - 11.55

    Underviser: Mila Lykke Nielsen

    Lokale: Festsalen

    Holdansvarlig: Britt Vittrup, tlf 22301206

  • Standard/Latin begynder

    Østervangsskolen

    Tid: 12.05 - 13.35

    Underviser: Mila Lykke Nielsen

    Lokale: Hallen

    Holdansvarlig: Britt Vittrup, tlf 22301206

  • Standard/latin letøvet

    Østervangsskolen

    Tid: 13.45 - 15.15

    Underviser: Mila Lykke Nielsen

    Lokale: Hallen

    Holdansvarlig: Lene Skovbjerg, tlf 22126352

  • Standard/latin øvet

    Østervangsskolen

    Tid: 15.30- 17.00

    Underviser: Niels Henrik Hartvigson

    Lokale: Hallen

    Holdansvarlig: Helle Thyge, tlf 72322602

  • Standard/latin øvet +

    Østervangsskolen

    Tid: 17.15 - 18.45

    Underviser: Niels Henrik Hartvigson

    Lokale: Hallen

    Holdansvarlig: Finn Strandgaard Larsen, tlf 40353219

  • Standard/Latin rutineret

    Østervangsskolen

    Tid. 19.00 - 20.30

    Underviser: Niels Henrik Hartvigson

    Lokale: Hallen

    Holdansvarlig: Finn Strandgaard Larsen, tlf 40353219

  • Bachata begynder, letøvet 1, letøvet 2

    Østervangsskolen

    Tid

    Letøvet 2: 12.00 - 13.30

    Letøvet 1: 13.45 - 15.15

    Begynder: 15.30 - 17.00

    Underviser: Emil Luck + Birgitte Hoffmann

    Lokale: Tumlesalen

    Holdansvarlig: Birgitte Hoffmann, tlf 29687665

  • S1/S2/S3 Salsa begynder 1, begynder 2, letøvet 1

    Østervangsskolen

    Tid

    Begynder 1: 12.00 - 13.30

    Begynder 2: 13.45 - 15.15

    Letøvet 1: 15.30 - 17.00

    Underviser: Reinier Leme

    Lokale: Festsalen

    Holdansvarlig: Mia Kristina Hansen, tlf 30895804